
Les Portes Du SoleilFrankrijk
Jouw voorkeuren100%600 km
1.000
90
930 tot 2.466 m
- Beginners
- Gevorderden
- Sneeuwzekerheid hoogseizoen
- Sneeuwzekerheid laagseizoen
- Kindvriendelijkheid
- Après-ski
Al een account? Inloggen
Nog geen account? Aanmelden

Het skigebied Les Portes du Soleil in Frankrijk en Zwitserland is een van de grootste skigebieden ter wereld. Je vindt hier eenvoudige groene en blauwe pistes voor beginners en kinderen. Voor gevorderden is er genoeg te beleven op de rode en zwarte pistes. En er zijn ook geweldige off-piste mogelijkheden en het gebied leent zich uitstekend voor lange tochten.

In Les Portes du Soleil liggen diverse charmante en sfeervolle dorpjes. Vooral Morzine en Les Gets staan in het skigebied bekend vanwege de gezellige après-ski. Portes du Soleil is goed bereikbaar met zowel de auto, de trein als met het vliegtuig. Les Portes du Soleil ligt niet heel hoog, maar de sneeuwcondities zijn tijdens het wintersportseizoen over het algemeen prima. Voordeel van die lage ligging is dat het nooit heel koud en guur is op de pistes. En je kunt prachtig tussen de bomen skiën.
Impressie van het skigebied Les Portes du Soleil

Het skigebied Portes du Soleil is een enorm skigebied met maar liefst 580 pistekilometers. Het gebied ligt deels in Frankrijk en deels in Zwitserland. In Europa is alleen het skigebied Les Trois Vallées net iets groter met 600 pistekilometers. Les Trois Vallées is zelfs het grootste skigebied ter wereld. Dat zegt meteen veel over de grootte van Portes du Soleil.
Les Portes du Soleil is gericht op wintersporters van alle leeftijden en niveaus. Het skigebied is zeer kindvriendelijk en geschikt voor beginners en gevorderden. Kinderen tot 5 jaar betalen niets voor een skipas en senioren krijgen korting. In het laagseizoen gelden gereduceerde skipasprijzen. Het netwerk van liften is uitgebreid en de laatste jaren gemoderniseerd. Om het hele skigebied te kunnen verkennen koop je een Portes du Soleil skipas. Met deze skipas heb je toegang tot alle dorpen in het skigebied, waaronder Châtel, Morzine, Avoriaz en Les Gets.

Daarnaast is het mogelijk om voor aparte deelgebieden een skipas te kopen. Voor kinderen en beginners is dit een prima optie. Zij hebben nog geen groot skigebied nodig. Zo’n deel skipas is bovendien een stuk goedkoper. De kenmerken van het skigebied zijn opgenomen in onderstaande tabel. Je vindt hier ook een link naar de kaart van het skigebied Portes du Soleil met daarop Morzine, Les Gets, Avoriaz, Châtel en de andere dorpen.

| Naam | Les Portes du Soleil |
| Land | Frankrijk |
| Meters hoogste punt | 2466 |
| Meters laagste punt | 930 |
| Kilometers pistes | 600 |
| Kilometers groene pistes | 0 |
| Kilometers blauwe pistes | 0 |
| Kilometers rode pistes | 0 |
| Kilometers zwarte pistes | 0 |
| Aantal dorpen rondom | 12 |
| Gemiddeld euro skipas 6 dagen | 300 |
| Sneeuwzekerheid hoogseizoen | |
| Sneeuwzekerheid laagseizoen | |
| Kindvriendelijkheid | |
| Après-ski | |
| Beginners | |
| Gevorderden | |
| Zomerskien | |
| Beste reisperiode | December - maart |
| Kilometers vanaf utrecht | 1000 |
| Minuten vanaf vliegveld | 90 |
| Aantal skiliften | 200 |
| Aantal gondels | 30 |
| Aantal stoeltjesliften | 130 |
| Aantal sleepliften | 40 |
| Liften capaciteit aantal skiers per uur | 260000 |
| Aantal sneeuwkanonnen | 800 |
| Gemiddeld aantal dagen geopend per jaar | 140 |
| Gemiddeld aantal zonuren per seizoen | 2100 |
| Gemiddelde minuten wachttijd bij liften | 10 |
| Gemiddeld aantal reddingsoperaties per jaar | 20 |
| Gemiddeld aantal lawines per jaar | 15 |
| Gemiddeld aantal doden per jaar | 0 |
| Meter hoogteverschil langste afdaling | 1100 |
| Gemiddeld minuten langste piste | 20 |
| Gemiddeld percentage pistes sneeuwmachine dekking | 80 |
| Url officiele website skigebied | https://www.portesdusoleil.com/nl |
| Gemiddelde prijs euro piste lunch | 15 |
| Plaatsen rondom | Châtel, Avoriaz |
| Accommodaties | https://zoekallevakanties.nl/frankrijk/avoriaz/ |

In het skigebied Portes du Soleil vind je verschillende authentieke dorpjes. De enige uitzondering is het moderne betondorp Avoriaz. Overnachten in Les Portes du Soleil kan uitstekend in een mooie chalet of appartement. Er zijn ook een aantal hotels en pensions. De dorpen kennen leuke restaurantjes en winkeltjes. Châtel ligt vrij centraal in het skigebied. Vanaf hier kun je zowel Zwitserland als Frankrijk in skiën. Châtel is met twee moderne liften direct verbonden met het skigebied bij Linga. Het is een rustig en sfeervol boerendorp met traditionele chalets.
Morzine is ook een sfeervol authentiek dorp met een gezellig dorpsplein. Hier vind je diverse winkeltjes, restaurantjes en gezellige après-ski gelegenheden. Het dorp ligt aan de doorgaande weg, maar daar heb je in het centrum geen last van. Zoals je op de kaart van Portes du Soleil kunt zien, ligt Morzine vrij centraal in het skigebied op een hoogte van 1000 meter. De liften liggen veelal op loopafstand. Overnachten tijdens de wintersport kan in een van de vele traditionele of moderne chalets die Morzine rijk is.
Les Gets is een prachtig bergdorpje aan de rand van het skigebied. Hierdoor is het dorp vrij rustig en zeer familievriendelijk. Ook op de pistes bij Les Gets is het vaak minder druk dan in andere delen van het skigebied. De doorgaande weg ligt buiten het centrum en daar heb je geen last van.In het dorp Les Gets vind je veel authentieke houten chalets. En ook de nieuwe gebouwen met appartementen in Les Gets zijn bijzonder smaakvol en opgetrokken in traditionele stijl. In het dorp bevindt zich onder andere een skimuseum en een authentieke kaasfabriek. Leuk om een bezoekje te brengen als je een dagje of middagje wat anders wilt dan op de latten staan.

Avoriaz is het enige betondorp in het skigebied Les Portes du Soleil en ligt op een hoogte van 1800 meter. De ligging op de grens van Zwitserland is ideaal. Je kunt hier eenvoudig alle kanten op en de sneeuwzekerheid is hoog. Bovendien stap je tijdens de wintersport vanuit elk appartement in Avoriaz zo de pistes van het skigebied Les Portes du Soleil op. Ski in, ski out. Authentiek is het niet, maar wel bijzonder praktisch.

Avoriaz bestaat uit een aantal losse wijken met appartementencomplexen. In de hooggelegen wijk ´Centre´ vind je gezellige cafés en terrasjes. De wijk ´La Falaise´ bij de grote parkeerplaats is een stuk rustiger. Wat lager en dichter bij het bergstation van een grote lift liggen de wijken Ruches, Les Dromonts en Hauts-Forts.

Andere dorpen in het skigebied zijn Morgins, Champoussin, Les Crosets, Champéry, Torgon, Abondance, Saint Jean d’Aulps, La Chapelle d’Abondance en Montriond. Elk dorp heeft zo zijn eigen kenmerken. In onderstaande tabel zijn de kenmerken van elk dorp opgenomen.
| Dorp | Hoogte (m) | Dal | Lift | Sneeuw | Prijs | Authentiek dorp | Après-ski | Kinderen | Bereikbaar |
| Châtel | 1200 | + | + | +/- | + | + | + | + | + |
| Avoriaz | 1800 | + | + | ++ | +/- | - | + | +/- | + |
| Morzine | 1000 | + | + | +/- | +/- | + | ++ | ++ | +/- |
| Les Gets | 1172 | + | + | +/- | +/- | + | ++ | ++ | + |
| Morgins, | 1333 | + | + | +/- | +/- | + | - | + | +/- |
| Champoussin | 1580 | + | + | + | +/- | + | +/- | + | +/- |
| Les Crosets | 1660 | + | + | + | - | + | - | - | +/- |
| Champéry | 1050 | - | + | +/- | +/- | + | +/- | - | +/- |
| Torgon | 1100 | + | + | +/- | +/- | - | - | +/- | + |
| Abondance | 930 | + | + | +/- | + | + | - | + | +/- |
| Saint Jean d’Aulps | 800 | + | + | +/- | + | +/- | - | +/- | + |
| La Chapelle d’Abondance | 1020 | + | + | +/- | + | + | - | + | +/- |
| Montriond | 900 | - | - | +/- | + | + | - | - | + |
Portes du Soleil is een groot en weids skigebied op de grens van Frankrijk en Zwitserland. Het is perfect als je houdt van skiën tussen de bomen. Heel koud en guur is het nergens in het skigebied. Vanaf de hoogste toppen geniet je van prachtige uitzichten. Zo kijk je vanaf de Hauts Forts (2466 m) mooi uit op de Mont Blanc. Voor beginners is het skigebied Les Portes du Soleil erg geschikt. Denk aan veel groene en blauwe pistes, maar ook aan mooie en eenvoudige rode pistes. De pistes bij Châtel zijn een aanrader. Heerlijk rustig, makkelijk en de sneeuwkwaliteit is goed. En uitzicht op het meer van Genève is een aangename bonus.

Als je enigszins vooruit komt op ski’s of snowboard kun je trouwens al prachtige tochten maken in het gebied. Voor gevorderden is ook genoeg te beleven in Portes du Soleil. Denk aan lange tochten, pittige steile pistes, strak geprepareerde carve pistes en diverse off-piste mogelijkheden. De beroemde Mûr Suisse is absoluut een aanrader. Dit is een van de steilste pistes van de Alpen en bestaat uit grote ijzige buckels op een steile helling. Durf jij het aan? Ook La Coupe du Monde boven Avoriaz is een tip!
Durf jij af te dalen van de Mûr Suisse?

Tochten maken kan dus uitstekend in dit skigebied. Wel kom je soms vlakke verbindingswegen tegen. Als je niet genoeg vaart maakt sta je hier snel stil. Klunen op jouw ski’s en lopen met jouw snowboard is dan het gevolg. Als je de vlakke stukken weet te liggen, kun je hier eenvoudig jouw tocht omheen plannen. Of even flink vaart maken. De off-piste mogelijkheden zijn geweldig in Portes du Soleil. Ontdek de sneeuw op een hooggelegen helling of neem een leuk pad tussen de bomen. Wel is het goed om de weg enigszins te kennen. Een goede gids of skileraar kan je hierbij helpen. De mooiste freeride-routes liggen namelijk een beetje verstopt.
In verschillende dorpen vind je verlichte pistes waar je kunt avond- en nachtskiën. En naast skiën en snowboarden leent het skigebied zich ook uitstekend voor onder andere winterwandelen, langlaufen, schaatsen en sleetje rijden. Even wat anders? Breng een bezoekje aan het bijzondere tropische zwemparadijs Aquariaz in Avoriaz.

Portes du Soleil is een kindvriendelijk skigebied. Er zijn diverse eenvoudige oefenpistes, kinderlanden, skischolen en andere faciliteiten voor kinderen. Het enige waar het soms aan ontbreekt zijn Nederlandstalige skileraren. Châtel is een zeer kindvriendelijk familiedorp in het skigebied met prachtige kinderpistes, activiteiten voor kinderen en een skischool volledig gericht op kinderen. Het dorp heeft bovendien een autovrije hoofdstraat.

Ook Morzine is bijzonder kindvriendelijk. Je vindt in dit dorp een grote kinderweide, een skischool gericht op kinderen en diverse eenvoudige pistes om te oefenen. Met de kinderen kun je ook prima naar Les Gets. Denk aan een charmante sfeer, een rustige hoofdstraat, diverse oefenpistes rondom het dorp, een schaatsbaan en een treintje dat je naar de lift brengt.
Avoriaz is een stukje massaler dan de andere dorpen. Je vindt hier verschillende makkelijke pistes tussen de appartementen. Door de hoge ligging kan het wel koud zijn in de winter. Andere kindvriendelijke dorpen zijn
Oudere kinderen kunnen vrij goed alleen op stap in het skigebied. Het gebied is overzichtelijk en al met weinig ervaring kun je lange tochten maken over eenvoudige pistes.

Het skigebied Les Portes du Soleil ligt vrij laag voor Franse begrippen. De westelijke ligging is bovendien niet ideaal. De sneeuwzekerheid is dan ook matig. Voordeel is wel dan de temperaturen op de pistes wat hoger liggen. Het is zelden onaangenaam koud of guur. Als het nodig is worden sneeuwkanonnen ingezet. Tijdens het hoogseizoen van half december tot half maart kun je hierdoor altijd skiën. De sneeuwzekerheid en sneeuwkwaliteit is optimaal in januari en februari.

Het dorp Avoriaz ligt op een aanzienlijke hoogte van 1800 meter. Rondom dit dorp vind je dan ook de meest sneeuwzekere pistes. De dorpen die lager liggen, zoals Morzine op een hoogte van 1000 meter, Châtel op een hoogte van 1200 meter en les Gets op 1172 meter, zijn minder sneeuwzeker.

Het skigebied Portes du Soleil is een goede keuze als je van après-ski houdt. In de middagen en avonden kun je genieten van de gezelligheid. Zowel onderaan de pistes als in verschillende dorpjes. De avonden met nacht afdalingen zijn een aanrader! Vooral Les Gets en Morzine staan bekend vanwege de prima après-ski mogelijkheden. In Morzine heb je onder andere het Tibetan Café voor de echte après-ski liefhebbers. Voor feestelijke après-ski in Les Gets moet je bij L'Après-ski of L’Igloo zijn.
Daarnaast vind je in Avoriaz, Châtel en Morgins best een aantal leuke après-ski barretjes. De Yeti bar in Avoriaz is een tip op de piste. In het dorp kun je ’s avonds terecht in Shooters, La Cabane en de discotheek Le Yak. In Châtel is het gezellige Chez Crepy een prima optie. Of maak er een latertje van in Le Sloopy’s of Pub L’Avelance. In de overige dorpjes is weinig te beleven op gebied van après-ski.
In discotheek Le Yak in Avoriaz kun je uitstekend feesten
Ga je voor het eerst op wintersport of heb je de techniek van het skiën of snowboarden nog niet helemaal onder de knie? Regel dan ski- of snowboardlessen bij een van de skischolen in Les Portes du Soleil. Skischool ESF in Morzine bijvoorbeeld of skischool Les Gets. Je hebt de keuze uit groepslessen of privélessen. Groepslessen zijn goedkoper, maar privélessen zijn weer effectiever. En je kunt natuurlijk ook een privéleraar inhuren met een vrienden of familieleden. Zo is een privéles ineens een stuk vriendelijker qua prijs.

Reken voor een groepsles op een bedrag tussen de € 150 en € 200 per persoon. Dit bij een tijdsbesteding van 4 dagen van 4 uur. De prijzen voor kinderen en volwassenen zijn vergelijkbaar. Voor een privéles kun je uitgaan van zo’n € 250 euro voor 4 uur.

In het skigebied Les Portes du Soleil vind je allerlei gezellige restaurantjes. Van leuke authentieke hutjes tot modernere restaurants. Van goed uitgebreid eten tot een snelle hap. De kosten variëren per restaurant en per gerecht. De Franse zijde van het skigebied is goedkoper dan de Zwitserse zijde. Reken zo’n beetje op een bedrag tussen de 5 en 25 euro voor een normale lunch. De specialiteiten zijn vis uit het meer van Genève, de lokale kazen en vlees. Uiteraard kun je bij de meeste restaurants ook de bekende gerechten bestellen als wienerschnitzel, apfelstrudel, croque-monsieur, een salade of gröstl.
Wees er wel bewust van dat je geen uitgebreide restaurants met patat, wienerschitzels en andere typische Oostenrijkse gerechten zult vinden.
Avoiraz ligt midden in de bergen.

Vergeleken met andere wintersportgebieden in Frankrijk is Les Portes du Soleil relatief goedkoop. Dit geldt zowel voor de skipas als voor de accommodaties. Je betaalt een prima prijs voor groot skigebied en goede accommodaties. In het skigebied Portes du Soleil behoren een chalet en appartement tot de meest voorkomende accommodaties. Ook zijn er een aantal prima hotels en pensions.

In Châtel, Les Gets en Morzine vind je verschillende chalets en appartementen voor uitstekende prijzen. Kerst is de duurste periode. Het is dan wel ontzettend sfeervol in deze authentieke dorpjes. De prijzen in de meeste restaurants en winkels zijn normaal. Een appartement in Avoriaz is vrij goedkoop. Dit komt met name omdat reisorganisaties vaak voordelige pakketreizen aanbieden naar dit dorp. Het eten en drinken en de winkeltjes zijn daarentegen wel wat duurder dan in de andere dorpen. De goedkoopste dorpen in het skigebied zijn:

Het Zwitserse Les Crosets is het duurst. Tijdens de vakanties en in de weekenden kan het druk zijn in het skigebied. Soms moet je aansluiten in de wachtrijen bij de liften en zijn verbindingspaden druk. Door de grootte van het skigebied is het gemakkelijk om rustige pistes op te zoeken.
De bereikbaarheid van het skigebied Portes du Soleil is prima. Vanuit Nederland rijd je het grootste deel over snelwegen en goed begaanbare bergwegen. Avoriaz ligt het hoogste op de berg. De klim over de bergweg is wat langer en pittiger dan de route naar de andere dorpen. Let op dat het op wisseldagen druk kan zijn. Door de lage ligging van het skigebied is sneeuwval bijna nooit een probleem. Winterbanden zijn verstandig, maar sneeuwkettingen heb je zelden nodig. Zorg wel dat je sneeuwkettingen in de auto hebt liggen, want je weet maar nooit. Zeker als je in een appartement in Avoriaz overnacht, kun je zomaar verrast worden door een flink pak sneeuw.
Portes du Soleil is ook goed bereikbaar per vliegtuig. Je kunt het beste vliegen naar het vliegveld van Genève. Voor de meeste accommodaties in het skigebied kun je uitgaan van een reistijd van een uur vanaf het vliegveld. Ook met de trein kun je reizen naar Genève. Via diverse organisaties is het ook mogelijk om een busreis boeken naar Portes du Soleil.

In Les Portes du Soleil is genoeg te beleven voor de hele familie. Het skigebied is zeer kindvriendelijk en geschikt voor zowel beginners als gevorderden. Maak lange tochten, geniet van de schitterende uitzichten en paden tussen de besneeuwde boomtoppen. Lekker eten, gezellige après-ski en goede accommodaties. Wintersport in het enorme en gevarieerde skigebied Les Portes Soleil is echt een aanrader!
Résidence Le Yeti heeft een prima ligging in de wijk Petit-Châtel. De Barbossine skilift ligt op slechts 300 meter afstand van de résidence en het levendige centrum van Châtel op ca. 1,5 km afstand, met de diverse restaurants, bars en winkels. Bij de résidence kun je overdekt parkeren. Ook is er een lift in het complex.In Résidence Le Yeti bevinden zich meerdere soorten appartementen en studio's. (op verschillende locaties, ze liggen niet bij elkaar).Elk appartement is uitgerust met minimaal 1 badkamer met ligbad of douche, minimaal 1 toilet, een keukentje met 2 of 4 kookplaten, oven, magnetron, vaatwasser, koelkast, raclette/fondueset, waterkoker en een koffiezetapparaat (filter of Senseo). Ook beschikken de appartementen en studio's over een balkon of patio. In de meeste gevallen zijn er in de woonkamer 2 slaapplaatsen op bedbanken, in de slaapkamers zijn er 2 losse bedden, een 2-persoonsbed of een stapelbed. In de prijstabel zie je welke specifieke appartementen er beschikbaar zijn in deze résidence. Als je op een prijs klikt zie je in de rechterbalk alle informatie over dat specifieke appartement en rechtsboven de betreffende foto´s.Je verblijft hier op basis van logies.
| Beoordeling | 8.2 / 10 | |
| Luxe niveau | 3 / 5 |
6-daagse Autovakantie naar Le Grand Lodge in Franse Alpen
Résidence Les Rhododendrons heeft een top ligging in Châtel. De résidence bevindt zich in het gezellige centrum, met de de Super-Châtel skilift op slechts 100 meter afstand. In de buurt van de résidence kun je overdekt parkeren. Het complex beschikt over een skiberging met skischoenendroger. Ook is er een lift en wasmachine in het complex.In Résidence Les Rhododendrons bevinden zich meerdere soorten appartementen en studio's.Elk appartement is uitgerust met minimaal 1 badkamer met ligbad of douche, minimaal 1 toilet, een keukentje met 2 of 4 kookplaten, oven, magnetron, vaatwasser, koelkast met vriesvak, broodrooster, raclette/fondueset, waterkoker en een koffiezetapparaat (filter of Nespresso). Ook beschikken de appartementen over een balkon. In de meeste gevallen zijn er in de woonkamer 2/3 slaapplaatsen op bedbanken. In de slaapkamers vind je 2 losse bedden, een 2-persoonsbed of een stapelbed. In de prijstabel zie je welke specifieke appartementen er beschikbaar zijn in deze résidence. Als je op een prijs klikt zie je in de rechterbalk alle informatie over dat specifieke appartement en rechtsboven de betreffende foto´s.Je verblijft hier op basis van logies.
Chalets du Saix bestaat uit een rijtje chalets, gelegen in de wijk Petit Châtel op ca. 1,5 km van het centrum. De Barbossine skilift vind je al op ca. 400 meter en de Super Châtel skilift op ca. 2 km afstand (5 minuten met de auto). De chalets zijn gebouwd in 2012 en ze bestaan elk uit 3 verdiepingen. Er is een balkon met ligging op het zuidwesten.De chalets zijn modern en comfortabel ingericht. Er is een ruime woonkamer met een tv en open haard. De keuken is compleet uitgerust met o.a. koelkast met vriesvak, magnetron, oven, vaatwasser, waterkoker, filterkoffiezetapparaat of NESPRESSO koffiezetapparaat, fondueset, racletteset en een broodrooster. De badkamers hebben een bad en/of douche en soms een toilet. In de slaapkamers staan 2 enkele bedden of een tweepersoonsbed. Let op! Om de chalets te bereiken heb je sowieso winterbanden en regelmatig ook sneeuwkettingen nodig. Per chalet is er een garage voor 1 auto, andere auto's kunnen onoverdekt bij de chalets parkeren. In de prijstabel zie je welk chalet er beschikbaar zijn. Als je op een prijs klikt zie je in de rechterbalk alle informatie over dat specifieke chalet en rechtsboven de betreffende foto´s.Zoals je kunt zien heeft het chalet voor 10 personen een binnenzwembad van 3,5 x 8 meter!Je verblijft in Chalets du Saix op basis van logies.
| Beoordeling | 8.0 / 10 | |
| Luxe niveau | 3 / 5 |
Boven in de heuvels van Avoriaz, op hoogte van Les Crozats, ligt Résidence Antarès. Dankzij de eersteklas ligging heb je een schitterend uitzicht over het lager gelegen dorp en de vallei. Het ligt op ongeveer 10 minuten lopen van het gezellige centrum en de dichtstbijzijnde skiliften Stade en Lac-Intrêts vind je al op 250 meter. Als klap op de vuurpijl ligt de blauwe piste Mélèzes ook nog eens direct voor de deur! Zo hoef je niks te missen van wat deze leuke wintersportplaats je te bieden heeft. Achter de houten gevels vind je moderne appartementen. Voor de decoratie is er gebruik gemaakt van levendige kleuren die voor een strak en rustgevende sfeer zorgen. Op je balkon is het in de middag heerlijk genieten van de winterzon. Wanneer het een dag wat minder goed weer is, of gewoon voor de afwisseling moet zeker eens langs zwemparadijs Aquariaz gaan. Dit unieke indoor zwemparadijs is het hoogst gelegen zwembad, ecovriendelijk en is maar liefst 2400m² groot. Buiten zwemplezier, kun je hier ook lekker ontspannen in de wellness. Uitgerust en wel kun je 's avonds op pad naar het centrum, om onder het genot van een drankje de avonturen van de dag door te spreken.
| Beoordeling | 3.0 / 10 | |
| Luxe niveau | 3 / 5 |
Résidence P&V Electra ligt in het "Les Crozats"-gedeelte, in de heuvels boven het skiresort Avoriaz. Wat is er fijner dan tijdens je vakantie verblijven in een appartement dat van alle gemakken is voorzien? De appartementen zijn trendy ingericht en voor je ontspanning kun je gebruikmaken van de sauna en hamam. Het gebouw is d.m
| Beoordeling | 6.9 / 10 |
De gezellige Résidence Saskia Falaise ligt aan de rand van Avoriaz, in La Falaise. De accommodatie bestaat uit meerdere gebouwen en biedt een heerlijk panorama op het dal van Morzine. De ligging maakt het mogelijk om de ski's direct voor de accommodatie aan te doen en te skiën. Een bakker, supermarkt, restaurants en bars liggen in de directe omgeving. Tot de faciliteiten van de comfortabele accommodatie behoren een receptie met internettoegang (tegen betaling), een kinderspeelhoek evenals skiboxen. Parkeerplaatsen (tegen betaling) vind je bij de ingang van het oord (reservering aangeraden).Inrichting en verzorgingDe vriendelijk ingerichte studio's en appartementen beschikken over een gecombineerde woon-/slaapkamer met tv, soms aparte slaapkamers of slaapnissen, bad of douche/wc, Wi-Fi (beperkte snelheid) en balkon of terras. Het compleet ingerichte keukengedeelte beschikt over een koelkast, magnetron, fornuis, vaatwasser en koffiemachine.Zonder verzorging.HuisdierenHuisdieren welkom (€ 75,- per week, zonder voer, alleen op vertoon van een geldig inentingsbewijs, geen vechthonden toegestaan)Belangrijke opmerkingenAvoriaz is een autovrij dorp. Openbare parkeerplaatsen en een parkeergarage aan de rand van het dorp kunnen tegen betaling gebruikt worden. Voor het gebruik van de parkeergarage kun je het beste op www.avoriazparkings.com een online-reservering plaatsen. Een transportservice staat 24 uur per dag ter beschikking om je naar de accommodatie te brengen (eventueel tegen betaling).Houd er rekening mee dat bij het ophalen van de skipassen een leeftijdsbewijs vereist is.In de periode van 28-03-2026 tot het einde van het seizoen krijgt één kind van 5 t/m 11 jaar (leeftijd op de dag van de terugreis) per gekochte skipas voor Portes du Soleil een gratis skipas voor “Portes du Soleil” voor dezelfde periode (geldig vanaf de boeking van een 3-daagse skipas). Als er meer kinderen worden geboekt dan er volwassenen meereizen, moet ter plaatse een kinderski-pas worden gekocht. Meer informatie is verkrijgbaar bij de liftkassa.
| Beoordeling | 3.0 / 10 | |
| Luxe niveau | 3 / 5 |
Résidence P&V Electra ligt in het "Les Crozats"-gedeelte, in de heuvels boven het skiresort Avoriaz. Wat is er fijner dan tijdens je vakantie verblijven in een appartement dat van alle gemakken is voorzien? De appartementen zijn trendy ingericht en voor je ontspanning kun je gebruikmaken van de sauna en hamam. Het gebouw is d.m
| Beoordeling | 6.9 / 10 | |
| Luxe niveau | 3 / 5 |
Résidence P&V Electra ligt in het "Les Crozats"-gedeelte, in de heuvels boven het skiresort Avoriaz. Wat is er fijner dan tijdens je vakantie verblijven in een appartement dat van alle gemakken is voorzien? De appartementen zijn trendy ingericht en voor je ontspanning kun je gebruikmaken van de sauna en hamam. Het gebouw is d.m.v. openbare doorgangen verbonden met het centrum van Avoriaz (trappen om naar beneden te gaan en roltrappen - in totaal 4 - om weer omhoog te gaan), waar je winkels, restaurants en gezellige bars vindt. Verder ligt het direct aan de piste, dus je kunt tot aan de résidence skiën!
Aan de rand van Avoriaz, in de wijk Les Crozats, bevindt zich Résidence Les Crozats (Pierre et Vacances). De résidence bestaat uit 3 gebouwen: Atria, Alhena en Altaïr. Gezien de gunstige ligging ten opzichte van de piste heb je de mogelijkheid om ’s ochtends de deur uit te stappen, de ski’s onder te binden en direct de eerste sporen te zetten in de sneeuw van de vers geprepareerde pistes. Het centrum van het dorp bevindt zich op ca. 300 meter. Tijdens je verblijf in deze 4-sterren résidence kun je gebruik maken van faciliteiten als een skiberging en Wi-Fi (gratis basispakket voor e-mail/WhatsApp, meerkosten bij grootverbruik). Om na een intensieve dag skiën te ontspannen, kun je tegen betaling gebruik maken van de hammam en de sauna. Ook is er een fitness aanwezig. De appartementen in Résidence Les Crozats (Pierre et Vacances) zijn sfeervol en voorzien van een modern interieur. De keuken beschikt over een waterkoker, koffiezetapparaat, koelkast, vaatwasser en magnetron. De badkamers hebben een bad of douche en een toilet. De slaapkamers hebben twee eenpersoonsbedden of een tweepersoonsbed. Daarnaast zijn er nog slaapplaatsen op de bedbank in de woonkamer. De Type B appartementen bevinden zich op een hogere verdieping en hebben een gemeubileerd balkon met prachtig uitzicht. Verder hebben alle andere types een standaard balkon. Het Type C appartement is voor aankomsten op zondag (zie prijstabel). Summit Travel biedt de keuze uit de volgende typen appartementen:2-kmr (max. 4 pers) Type A: 1 slaapkamer, 1 badkamer (34-50m2)2-kmr (max. 4 pers) Type B: 1 slaapkamer, 1 badkamer (34-50m2)2-kmr (max. 4 pers) Type C: 1 slaapkamer, 1 badkamer (34-50m2)3-kmr (max. 6 pers) Type A : 2 slaapkamers, 2 badkamers (52-62m2)3-kmr (max. 6 pers) Type B : 2 slaapkamers, 2 badkamers (55-62m2)Je verblijft hier op basis van logies. Tegen betaling kun je gebruik maken van de broodjesservice.
Maximaal 15 personen, 6 slaapkamers, 6 badkamers (200m2).Appartement Les Seracs ligt in de wijk Essert op 1,8 kilometer van het centrum van Châtel. De skilift Linga is te vinden op 700 meter van het appartement. Appartement Les Seracs ligt in Chalet la Cascade samen met twee andere appartementen (Le Biwak en Le Sommet).In het chalet kun je gebruik maken van de lift. Appartement Les Seracs bevindt zich op de 2e verdieping en heeft een balkon met uitzicht op het zuiden. Het appartement beschikt over een woonkamer met openhaard en TV en open keuken met inductieplaten, oven, magnetron, vaatwasser, een raclette- en fondueset, 2 waterkokers, een broodrooster, 2 filterkoffiezetapparaten, DOLCE GUSTO koffiezetapparaat, een wasmachine en droger. Er is een privé wellness (-1) met jacuzzi, sauna en douche. Appartement Les Seracs beschikt over een eigen skiberging met schoenendrogers en onoverdekte parkeerplekken. In het gehele appartement kun je gebruik maken van Wi-Fi. Er is 1 slaapkamer met 2 enkele bedden (90 x 200) op de 1e verdieping die te bereiken is door middel van de gedeelde trappen, er zijn 3 slaapkamers met 2 enkele bedden (90 x 200), 1 slaapkamer met 2 enkele bedden (90 x 200) en een stapelbed (80 x 190) en 1 slaapkamer met 3 enkele bedden (90 x 200). Alle slaapkamers beschikken over een ensuite badkamer met douche en toilet. Je verblijf in Appartement Les Seracs in Châtel is op basis van logies.
| Luxe niveau | 3 / 5 |
LiggingHet comfortabele 3-sterren hotel Résidence Le Grand Ermitage ligt op ca. 1,2 km van het centrum van Châtel. De op ongeveer 700 m afstand gelegen lift Télésiege - Portes du Soleil biedt toegang tot het skigebied. De dichtstbijzijnde winkels bevinden zich op ca. 650 m afstand, de dichtstbijzijnde cafés en restaurants reeds na ca. 450 m.InrichtingTot de faciliteiten van het hotel behoort een receptie. Wi-Fi staat voor gasten aan de receptie ter beschikking. Het skimateriaal kun je in een ski/snowboardberging opbergen. Ter plaatse is er een carport (tegen betaling) - op basis van beschikbaarheid.KinderenOp aanvraag krijgen ouders een babyset met babybadje, kinderstoel en kinderbed (tegen betaling).VerzorgingZonder verzorging.HuisdierenHuisdieren op aanvraag (ca. € 11,- per dier/nacht, zonder voer, geen vechthonden, max. 1 dier per wooneenheid, op vertoon van een geldig vaccinatiebewijs, alleen na aanmelding vooraf)Belangrijke opmerkingenDeze accommodatie is niet rolstoeltoegankelijk.Overbezetting met baby's: niet mogelijkEr wordt geen skipasvoucher verstuurd voor kinderen t/m 4 jaar. Houd er rekening mee dat kinderen jonger dan 5 jaar mogelijk ter plaatse een skipas moeten kopen. Meer informatie is ter plaatse verkrijgbaar bij de skipasbalie of bij de kassa van de lift.Er worden geen skipasvouchers uitgegeven voor senioren van 65 jaar en ouder. Een skipas moet ter plaatse worden gekocht. Senioren van 75 jaar en ouder krijgen de skipas ter plaatse tegen een gereduceerd tarief op vertoon van een geldig bewijs van leeftijd. Meer informatie is ter plaatse verkrijgbaar bij het uitgiftepunt van de skipas of bij de kassa van de lift.Reisinformatiecheck-in: 15:00 - 19:00check-out: tot 10:00
| Luxe niveau | 3 / 5 |
Modern 6-persoons appartement met Wi-Fi en een skikluisje. Eén parkeerplek in de garage. De parkeergarage heeft een lengte 5,00 x breedte 2,95 x hoogte 1,90, de garage heeft een autolift met een lengte 5,46 x breedte 2,40 x Hoogte 2,00.
| Luxe niveau | 3 / 5 |
Chalet l'Alpaga ligt in het authentieke bergdorp Châtel. Vanuit Châtel heb je toegang tot het veelzijdige Les Portes du Soleil skigebied, met een grote hoeveelheid pistes voor wintersporters van alle niveaus. De Super Châtel Télécabine, die je direct naar het grote skigebied van Les Portes du Soleil brengt, is gelegen op ca. 1.2 kilometer afstand. Mocht je de Linga stoeltjeslift willen nemen (met aansluiting richting Avoriaz) dan kun je vanuit het centrum de skibus nemen naar deze stoeltjeslift, vanaf het chalet is het ca. 3 kilometer rijden. De skibushalte ligt in de directe omgeving van het chalet.Het gezellige centrum van châtel beschikt over diverse winkels, een supermarkt, restaurants en bars. Na het skiën biedt het centrum van Châtel de gelegenheid voor eventuele après-ski, maar ook kun je een bezoek brengen aan het wellnesscentrum met overdekt zwembad. Er zijn ook een aantal skischolen en een kinderopvang. L'Alpaga is een sfeervol chalet en is gezellig ingericht. Na het skiën kun je heerlijk bijkomen in het chalet en gezellig een film kijken in de filmkamer. Verder beschikt het chalet over een skiberging, een tafelvoetbaltafel en vier parkeerplaatsen, waarvan twee in de garage.
| Beoordeling | 3.5 / 10 |
In het levendige Avoriaz ligt Résidence P&V Capella, een moderne en goed uitgeruste accommodatie die comfort en gemak perfect combineert. De appartementen beschikken over een eigen keuken, zodat je zelf kunt koken wanneer je maar wilt. Dankzij het balkon geniet je ook nog eens van het uitzicht op de bergen.De skipistes, winkels en restaurants liggen allemaal op loopafstand, waardoor je alles binnen handbereik hebt voor een ontspannen én actieve vakantie
| Beoordeling | 6.9 / 10 | |
| Luxe niveau | 3 / 5 |
Résidence P&V Electra ligt in het "Les Crozats"-gedeelte, in de heuvels boven het skiresort Avoriaz. Wat is er fijner dan tijdens je vakantie verblijven in een appartement dat van alle gemakken is voorzien? De appartementen zijn trendy ingericht en voor je ontspanning kun je gebruikmaken van de sauna en hamam. Het gebouw is d.m.v. openbare doorgangen verbonden met het centrum van Avoriaz (trappen om naar beneden te gaan en roltrappen - in totaal 4 - om weer omhoog te gaan), waar je winkels, restaurants en gezellige bars vindt. Verder ligt het direct aan de piste, dus je kunt tot aan de résidence skiën!
In het hart van het Portes du Soleil skigebied, ligt het sneeuwzekere en autovrije Avoriaz. Het dorp is al eens uitgeroepen tot beste familiebestemming op de World Snow Awards! Résidence Electra (Pierre et Vacances) is een ski-in/ski-out residence en ligt aan de rand van Avoriaz, in de wijk Les Crozats. Het appartementencomplex heeft een hedendaagse uitstraling en biedt een prachtig uitzicht over het ski resort. Een lift brengt je gemakkelijk naar het lager gelegen centrum, waar zich diverse restaurants, cafés en winkels bevinden. In Résidence Electra (Pierre et Vacances) is o.a. een receptie, skiberging en kinderspeelruimte. Als je een dag niet wilt skiën ga dan met je gezin naar Aquariaz; een enorm waterspeelpark op slechts 600 meter van het complex! Op ca. 200 meter afstand vind je een kinderspeelpark. De appartementen zijn voorzien van een woonkamer met o.a. tv, gratis Wi-Fi (gratis basispakket voor e-mail/WhatsApp, meerkosten bij grootverbruik) en eethoek. De volledig ingerichte keuken beschikt onder meer over een koffiezetapparaat, kookplaten, koelkast en vaatwasser. Ook beschikken alle appartementen over een balkon. De badkamer is ingericht met een bad of douche en toilet. In de slaapkamers zijn 2 losse bedden of een 2-persoonsbed. In de hieronder genoemde cabines staat een stapelbed. Elk appartement heeft in de woonkamer een bedbank + uittrekbed. Dit uittrekbed is alleen aanbevolen voor kinderen. De type B appartementen zijn iets ruimer en hebben een mooi uitzicht. Summit Travel biedt de keuze uit de volgende typen appartementen:2-kmr (max 4 pers) Type A: 1 slaapkamer, 1 badkamer (30-39m2)2-kmr (max 7 pers) Type A: 1 slaapkamer, cabine, 1 badkamer (40-44m2)2-kmr (max 7 pers) Type B: 1 slaapkamer, cabine, 1 badkamer (44m2)Je verblijft hier op basis van logies. Tegen betaling kun je gebruik maken van de broodjesservice.
Maximaal 15 personen, 7 slaapkamers en 6 badkamers (ca. 280m2).Chalet d'Emilie bevindt zich op een fijne locatie ca. 2,5 km buiten het centrum van Châtel. Châtel is een leuk dorp met diverse winkels, restaurants en bars. Het chalet is gelegen op slechts 500 meter van de Linga-gondel. Met deze skilift ben je binnen de kortste keren middenin één van de grootste skigebieden ter wereld, Portes du Soleil. Bij flinke sneeuwval is het chalet wat lastig te bereiken. Chalet d'Emilie is een zeer ruim, gezellig chalet. De woonkamer en keuken grenzen aan elkaar en zijn samen een open ruimte. In deze ruimte bevindt zich een grote zithoek met tv en houtkachel. De volledig uitgeruste keuken beschikt o.a. over een vaatwasser, Amerikaanse koelkast inclusief vriezer, Nespresso koffiezetapparaat, filterkoffiezetapparaat, keramische kookplaten, raclette- en fondueset, broodrooster, magnetron en een oven. Daarnaast heeft het chalet ook Wi-Fi, parkeerplaatsen (overdekt en onoverdekt), een buiten-jacuzzi, wijnkelder, skiberging met schoenendroger, wasruimte met wasmachine en droger, terras en een balkon. Het chalet telt 7 slaapkamers, waarvan 6 slaapkamers met 2 eenpersoonsbedden die samen 1 tweepersoonsbed kunnen vormen en 1 slaapkamer met 3 eenpersoonsbedden. In totaal zijn er 6 badkamers aanwezig. Deze beschikken allemaal over een douche en toilet. Het verblijf is op basis van logies.